Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Dailės darbų paroda

2020 metais „Smeltės“progimnazijos mokinių kūrybos troškulys ir meilė meninei raiškai nustelbė į virtualią erdvę perkelto mokymosi nepatogumus. Jis davė daug puikių vaisių–nuoširdžių dailės kūrinėlių. Norėdami juos pristatyti, sudėjome į šią parodėlę.

2020-12-21 Skaityti plačiau

Kompiuterinių piešinių paroda

5 klasių mokiniai pasitelkę vaizduotę ir savo svajones, pasirinkta kompiuterinės grafikos programa kūrė savo žiemą. Kviečiu aplankyti virtualią kompiuterinių piešinių/atvirukų parodą "Žiemos fantazija" ir pasigrožėti vaikų sukurtais darbeliais.

2020-12-21 Skaityti plačiau

Parodėlė

Priešmokyklinukai kartu su 1D ir 1A pradinių klasių mokiniais, talkinant jų mokytojoms, gruodžio 3 dieną surengė parodėlę. Kartais kojinė gali virsti sniego seniu, ar miela Kalėdų dekoracija. Tereikia storesnio siūlo, virvelės, ryžių ar kruopų. Ruošiant dekoracijas laukti švenčių žymiai smagiau.
Sakoma, kada gauni dovaną, pilnėja tavo delnai, bet kada duodi kitam - pilnėja tavo širdis. Tad, stengiamės pripildyti savo širdeles gerumu.

2020-12-21 Skaityti plačiau

Mokomės pažinti gamtą

"Smeltės" progimnazijos priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai mokosi pažinti gamtą, jos reiškinius. Pasivaikščioti išėjusius vaikus pasitinka paukščiai - gulbės, antys, žuvėdros, kirai, varnos, kuosos. Stebime paukščių gyvenimą, elgseną, maitinimosi įgūdžius.
Vaikai susidomi medžių ir krūmų vaisiais. Renka juos, nes panaudos skaičiavimui, darbelių atlikimui. Stebi jau sukrautus pumpurus, prabėgusią "šalnos avelę" pievoje, apšerkšnijusiu lapus.

2020-12-20 Skaityti plačiau

Projektinis darbas „Kuriu Lietuvą“

6a, 6b, 6c, 6g klasių mokiniai dalyvavo projekte „Kuriu Lietuvą“. Mokiniai iš priemonių, kurias rado namuose, kūrė Lietuvos žemėlapį. Darbui panaudojo maisto produktus, sagas, siūlus, žaislus. Kviečiu pasigrožėti.

2020-12-18 Skaityti plačiau

Kas yra epidimiologiniai tyrimai?

Pateikiame filmuką, kuriame labai aiškiai pateikta informacija apie epidemiologinius tyrimus dėl COVID19. Būkite sveiki.https://www.facebook.com/103689778236115/posts/118744773397282/


2020-12-17 Skaityti plačiau

Advento laikotarpis

"Smeltės" progimnazijos Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai gruodžio 8d. laukė Kalėdų. Belaukdami susipažinome su Advento laikotarpiu. Kūrėme Advento kalendorių, gaminome žaisliukus eglutei - angeliukus, pynėme Advendo vainiką, kuris nepaprastas ir įdomus-tiesė savo kelią į šviesą, visada žaliuojančias ir ilgaamžiškumą reiškiančias eglės šakeles, medžiai duoda vaisius ir sėklas, nuo suteikiančios šilumos skleidžiasi kankorėžiai, obuoliai - sveikatai, mandarinai ir gardumynai turtingumui. Kad namai kvepėtų Kalėdomis puošėme mandarinus.

2020-12-17 Skaityti plačiau

„Pagarbių žodžių ir poelgių mėnuo“

2020 m. lapkričio mėnesį skyrėme prevencijai. Pavadinome jį „Pagarbių žodžių ir poelgių mėnesiu“. Išsikėlėme tikslą – motyvuoti progimnazijos bendruomenę pagarbiai elgtis.
Dar spalio mėnesį 5-8 klasių mokiniai kūrė motyvuojančius tinkamai elgtis plakatus (žr. nuotraukas). Jie buvo iškabinti mokyklos erdvėse.
Ant kiekvienų įėjimo durų iškabinome raginimus sveikintis. Pastebėjome, kad akcija „Laba diena kiekvienam“ skatino mokinius sveikintis su kiekvienu sutiktu žmogumi mokykloje.

2020-12-16 Skaityti plačiau

Pasaulinė Antikorupcijos diena

Gruodžio 9-ąją minima Tarptautinė Antikorupcijos diena.

Mokiniai dalyvavo pamokoje “Esu sąžiningas”.  Klausėsi pranešimo, diskutavo, kūrė plakatus.
7a mokiniai, kartu su kitomis “Sąžiningų mokyklų” tinklo narėmis,  jungėsi į  interaktyvų  užsiėmimą  su Jurgiu Didžiuliu, kuriame muzikos pagalba kalbėjo apie korupciją.

2020-12-14 Skaityti plačiau

„Žiemos stebuklai“

Šaltasis metų sezonas – žiema – dažnam asocijuojasi su niūrumu, trumpa diena ir ilgais tamsiais vakarais. Tačiau žiema gali būti ir nuostabi – pilna balto sniego švytėjimo, akį traukianti pusnimis nuklotais kraštovaizdžiais, o taip pat ir kvepianti kalėdiniu pyragu ir imbieriniais sausainiais.
Karpinių būrelio mokiniai kviečia aplankyti virtualią parodą „Žiemos stebuklai“. Darbeliuose atsiskleidžia žiemos grožis, paskatinantis kiekvieną apsidairyti aplinkui, sustoti nors akimirkai ir pamatyti žiemos kuriamus stebuklus. Žiemos stebuklai tesušildo kiekvieną...

2020-12-14 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)