Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Moliūgų fiesta 2019“

Spalio 23 d. Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos kieme vyko tradicinis bendruomenės renginys „Moliūgų fiesta 2019“. Progimnazijos taryba inicijavo projektą ir ragino mokytojus prisijungti prie renginio organizavimo. Savanoriškai prie darbų prisijungė mokytojos I.Norvaišienė, G.Kubilienė, R.Baraišienė, L.Mozūraitienė, L.Stonkienė, R.Grybaitė, soc. pedagogė D.Grigienė, renginio koordinatorė E.Enzinaitė.
Nuo pat ankstyvo ryto progimnazijoje buvo širdžiai mielas šurmulys. Tėveliai ir mokiniai nešė, vežė didžiulius, „milžiniškus“, kiek mažesnius ar mažus moliūgus. Penktų ir aštuntų klasių mokiniai aktyviai dirbo registracijoje, vėliau komisija, kuri buvo sudaryta iš Tėvelių aktyvo, atsakingai skaičiavo moliūgus bei skirstė pirmąsias vietas.

2019-10-25 Skaityti plačiau

6c klasės bendruomenės vakaras

Spalio 22 dienos pavakarę į ,,Smeltės“ progimnaziją rinkosi 6c klasės mokiniai ir jų tėvai, kur vyko bendruomenės vakaras ,,Moliūgo galva – idėjų pilna“.
Moliūgų gausa, gera nuotaika bei pagalba vienas kitam padėjo sukurti jaukią atmosferą. Vakaro metu ne tik pjaustėme ir skaptavome moliūgus, bet ir vaišinomės auklėtojos iškeptu obuolių pyragu, gardžiavomės namine duona, kurią iškepė Nerijaus Simanausko mama.

2019-10-24 Skaityti plačiau

Evakuacijos pratybos

Šiandien Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su mokyklos administracija organizavo evakuacijos pratybas. Tariamas gaisro židinys buvo I a. fojė, todėl evakuacija centriniais laiptais ir centriniais išėjimais buvo neįmanoma. Toks netikėtumas nesutrikdė mokytojų ir mokinių, visi pasirinko kitus, saugius evakuacijos kelius ir saugiai susirinko į sutartą vietą progimnazijos aikštyne. Evakuaciją organizavę pareigūnai pasidžiaugė mokinių drausmingumu, susikaupimu ir atsakingumu.

2019-10-22 Skaityti plačiau

Folklorinio ansamblio „Smeltužė

Spalio 18-19 dienomis „Smeltužės“ kolektyvas vyko į smagią ir įdomią kelionę į Biržus. Folklorinis ansamblis „Smeltužė“ aplankė Karvės olą, Radvilų pilį, Širvėnos tiltą ir dalyvavo VI respublikiniame skudutininkų ansamblių, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalyje „Dudutis“. Šauniausia kelionė su bendraminčiais!

2019-10-21 Skaityti plačiau

Penktokų popietė

Š.m spalio 18d. vyko penktų klasių popietė „Aš penktokas“, kurią organizavo ir pravedė aštuntų klasių mokiniai. Renginio metu Liuciferio klampynėje penktokai rungėsi su GĖRIU ir BLOGIU. Atlikus visas rungtis paaiškėjo, jog nugalėjo GĖRIS ir DRAUGYSTĖ. Visų nuotaika buvo linksma ir pakilėta.

2019-10-20 Skaityti plačiau

Ekskursija po smulkiojo verslo karalystę

Spalio 18 d. 2a klasės mokiniai lankėsi Naujajame turguje – didžiausioje turgavietėje Klaipėdoje. Šioje smulkiojo verslo karalystėje vaikai sužinojo įdomių istorijos faktų, turėjo galimybę pamatyti, kaip vyksta prekyba, susipažinti su prekybininko profesija, sužinoti, kaip įvairūs produktai pasiekia prekystalius. Mažieji keliavo po paviljonus, aktyviai dalyvavo viktorinoje, spėliodami, ką galima ir ko negalima nusipirkti turguje. Interaktyvios ekskursijos metu atliko orientacines užduotis ir laimėjo puikių prizų.

2019-10-20 Skaityti plačiau

#walk15 iššūkio laimėjimas

Vaikščiojimas – pati natūraliausia žmogaus veikla. Kasdien suaugęs žmogus turi suvaikščioti apie 10000 žingsnių. Žingsnių skaičių gali parodyti nešiojamos išmanios apyrankės/laikrodžiai ar išmanieji telefonai. Mokiniams buvo pasiūlyta gegužės-rugsėjo mėnesiais aktyviai vaikščioti ir fiksuoti savo žingsnius išmaniųjų telefonų pagalba, parsisiuntus #walk15 programėlę. Taip pat visa mokykla prisijungė šioje programėlėje mestu iššūkiu ir stengėsi būti daugiausia vaikščiojanti Lietuvos mokykla.
Rugsėjo 28 d. Klaipėdos miesto Smeltės progimnazijos atstovai vyko į Kauną. Jame vyko #walk15 eitynės ir masiškiausiai einančios šeimos, miestų, mokyklų ir įmonių apdovanojimai. Mokyklų kategorijoje Smeltės progimnazijai atiteko I vietos apdovanojimas. Taip pat gauti ,,Bonduelle‘‘ įsteigti prizai. Šie prizai buvo išdalinti 6-8 kl. mokiniams, kurie aktyviausiai dalyvavo šiame iššūkyje.

2019-10-16 Skaityti plačiau

Sveikatiados fizinio aktyvumo iššūkis

Mokykla šiais mokslo metais aktyviai dalyvauja Sveikatiados projekte. Sveikatiada  - tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Projekto metu organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu moksleiviai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Šiemet numatomi 8 iššūkiai, kuriuose mokykla stengsis aktyviai dalyvauti ir įtraukti visą bendruomenę.

2019-10-16 Skaityti plačiau

Paroda „Prisiminimų albumą atvertus ...“

Spalio 4d. mokyklos muziejaus būrelio nariai surengė fotografijų parodą „Prisiminimų albumą atvertus...“. Paroda susilaukė ypatingo visų susidomėjimo. Mokytojų dienos proga, mūsų mokyklos mokytojai ir mūsų mokykloje dirbantys kitų sričių specialistai, mielai sutiko pasidalinti nepakartojamomis ir brangiomis akimirkomis iš savo mokyklinių metų. Buvo šilta, jauku ir jautru.

2019-10-10 Skaityti plačiau

Džiaugiamės ir sveikiname

Mokytojų dienos proga „Smeltės“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Viktorija Dozorec buvo apdovanota Švietimo skyriaus padėkos raštu už nuoširdų, kūrybingą ir profesionalų darbą.

2019-10-09 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)