Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Edukacinė išvyka aštuntokams: „Pažink teatrą ir jo užkulisius“

Muzika, literatūra, vaidyba, scenografija, šviesų, garso žaismas, režisūra, prabangūs rūbai šokis – visa tai yra teatras. Čia susiduriame ne su viena profesija, o didžiuliu komandiniu darbu, tam, kad spektaklis paveiktų žiūrovus, priverstų juos juoktis, ar verkti. O ką gi slepia Klaipėdos dramos teatro užkulisiai?

2023-11-22 Skaityti plačiau

Konkursas „Profesijų labirintai“

Lapkričio 10 dieną į Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centrą iš 20 Klaipėdos ugdymo įstaigų sugužėjo aštuntokų komandos, karjeros specialistai ir kiti pedagogai. Jame dalyvavo ir Smeltės progimnazijos komanda – aštuntokai: Gintarė Andriejauskaitė, Kamilė Vitkauskaitė, Meda Vaišnoraitė, Elijus Dilys ir Jokūbas Aušra, kurie nepabūgo išnarplioti painius profesijų labirintus.


 

Karjeros specialistai diskutavo apie mokinių pasirinkimus, ieškojo sprendimų ir galimybių, aptarė bendradarbiavimo galimybes. Centro pedagogai ir mokiniai pravedė mini ekskursijas, supažindino su mokymosi baze, mokymosi erdvėmis.

 

Šis susitikimas suteikė progą pasidžiaugti partneryste su Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centru, Klaipėdos miesto karjeros specialistų metodine grupe. Svečiavomės, sprendėme užduotis, pažinome profesijų labirintus, o maloniausia, kad Ernesto Galvanausko profesinio ugdymo centre sutikome ir buvusių Smeltės progimnazijos mokinių, kurie galėjo pasidalinti savo patirtimi, įgytomis žiniomis. Tai puiki galimybė iš pirmų lūpų gauti reikiamą informaciją, kuri ra svarbi būsimos profesijos pasirinkime.

2023-11-20 Skaityti plačiau

Podologo profesija – kad pėdutės būtų gražios ir sveikos

Podologo profesija – kad pėdutės būtų gražios ir sveikos

Spalio 23 dieną 3A klasės pamokoje lankėsi pėdų priežiūros specialistė Gabrielė Guogytė. Ji pristatė podologo profesiją. Specialistė pasakojo mokiniams apie tai, kad logos yra lotyniškas žodis, kuris neretai vartojamas, mokslui nusakyti, o podologo profesija yra susijusi su mokslu apie pėdas.

Kas yra podologas?

Podologija (angl. podology, podiatry) apima estetinę pėdų priežiūrą, pėdų ir kojų nagų ligų profilaktiką bei gydymą, pėdų defektų šalinimą ir pėdų funkcijos gerinimą. Podologijos specialistai atlieka procedūras, užtikrinančias, kad pėdos būtų sveikos ir gražios. Podologas (angl. podiatrist, podologist) dažnai maišomas su klasikinio pedikiūro meistrais. Iš tiesų podologo kompetencija daug didesnė, o jo darbas svarbus ne tik pėdų ir nagų estetikai, bet ir visapusiškai sveikatai. Podologas gali išspręsti daugelį pėdų problemų. Įaugę nagai, pagalba sergant pėdų nagų grybeliu, nuospaudos, skilinėjanti pėdų oda – visas šias problemas padeda spręsti podologijos specialistas. Inovatyviais metodais podologai geba maksimaliai atkurti įaugusio nago formą be chirurginės intervencijos, bei protezuoti traumuotus pėdų nagus, kad suteiktų jiems estetišką išvaizdą.


2023-10-26 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)