Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Paramos rinkimo akcijoje ir Klaipėdos „Smeltės” progimnazijos mokiniai

 Gausus „Smeltės” progimnazijos moksleivių būrys gegužės 24, 25 dienomis, kartu su karjeros specialiste Dana Lukauskiene jungėsi į savanorišką veiklą – Lietuvos Raudonojo kryžiaus paramos rinkimo akciją – kurios metu buvo renkami higienos reikmenys nepasiturintiems žmonėms.

2024-05-27 Skaityti plačiau

Karjeros ugdymas: lankomės ten, kur prasideda šeimos

Klaipėdos „Smeltės” progimnazijos mokiniai, minėdami tarptautinę šeimos dieną, gegužės 15 dieną lankėsi ten, kur prasideda šeima – Klaipėdos miesto santuokų rūmuose. Moksleivius maloniai priėmė Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Diana Paliūnaitė ir jos komanda.

2024-05-20 Skaityti plačiau

Kelionė jausmų koordinatėmis

„Jei Dievas suteikė talentą, tu privalai juo dalintis su žmonėmis”, – sako Lietuvos dailininkų sąjungos narė, tapytoja Tatjana Simanaitienė, kurios paroda „Jausmų koordinatės” šiuo metu eksponuojama Klaipėdos miesto centre, vaizdingoje vietoje šalia Danės upės įsikūrusioje galerijoje „Lyceum”.

2024-04-26 Skaityti plačiau

Išvyka į Studijų festivalį Lietuvos verslo kolegijoje

Studijų festivalio rengėjai moksleivius, o gal net būsimuosius studentus pasitiko šūkiais – „rytojų pasitik šiandien” . Nors daugelis jaunų žmonių sulaukę studentiško amžiaus renkasi studijas toliau nuo namų, dažnai nori išbandyti savarankišką gyvenimą be šeimos tėvų, tačiau ir Klaipėdoje yra neblogų vietų, kurios ruošia paklausius darbo rinkai specialistus. Lietuvos verslo kolegija veikia Vilniuje ir Klaipėdoje. Čia galima rinktis verslo vadybos, teisės, informatikos ir programavimo, finansų studijas.

2024-04-11 Skaityti plačiau

„Smeltės” progimnazijoje – profesorius Liudas Mažylis

Kiekvieno žmogaus kelias yra unikalus, dažnai, kad ir kruopščiausiai suplanuota karjera – nepasiteisina, o gyvenimas pažeria netikėtumų virtinę. Kovo 22 dieną „Smeltės” progimnazijoje lankėsi europarlamentaras Liudas Mažylis. Jis dalinosi savo asmeniniais pasiekimais, karjeros pasirinkimu, kuris būtų neįmanomas be pomėgių, išlavintos kolekcionieriaus akies.

2024-04-09 Skaityti plačiau

Kas slypi už banko durų?

Karjera, neatsiejamai susijusi su darbu, profesija, darbo užmokesčiu, kuris yra išmokamas pinigais. Suaugę dažnai reikalus tvarko banke, turi mokėjimo korteles, o moksleiviui, vaikui paslaptingas pinigų pasaulis yra nepažinus.


2024-04-09 Skaityti plačiau

Šv. Velykos

5 c klasės moksleiviai jau ruošiasi artėjančioms šventėms. Šv. Velykas jie pasitiks su krepšeliu gražiausių margučių. Jų marginimas vašku yra tikrai nelengvas dalykas. Vaškas turi išsilydyti ugnyje, o ši stichija ne tik šildo. Vienas neatsargus prisilietimas gali ir nudeginti. Prieš Velykas margučius įvairiausiais raštais puošia ir suaugę ir vaikai. Dažnai margučių puošybai naudojamas išlydytas bičių vaškas. Marginant kiaušinius, nuolat ieškoma tinkamiausio ornamento, o papuoštas kiaušinis simbolizuoja visą pasaulį. Tai pavasario, gyvybės ir bundančios žemės simbolis. 

2024-03-26 Skaityti plačiau

Kad karjeros pasirinkimas būtų sėkmingas

Apie paklausias profesijas aštuntokams pasakojo Regioninio karjeros centro specialistė Elena Fartuškevičienė. Buvo pristatomi esminiai metodai pažinti save, savo norus, o tuo pačiu įvertinti realias galimybes. Įvardintos tos profesijos, kurios šiuo metu darbo  rinkoje yra paklausiausios. Elena akcentavo, jog galima būti be galo geru specialistu, tačiau smalsus, žingeidus, lankstus, linksmas, bendraujantis, paslaugus, kuriantis vertę, gebantis užbaigti pradėtus darbus, besidomintis naujovėmis būsimasis darbuotojas yra universalus. Tokio žmogaus šiandien ieško mūsų darbdaviai. 

2024-02-18 Skaityti plačiau

Studijų regatoje ir „Smeltės“ progimnazijos aštuntokai

Gausybė mokymo įstaigų, studijų programų, o taip pat  robotai, sveikatos paslaugos, elektronika ir chemijos paslaptys – visa tai buvo pristatoma „Studijų regatoje“.  

Savo ateitį planuojame visi, tačiau ne visada pavyksta tiksliai suformuluoti savo tikslus, suprasti, kas gyvenime tiktų labiausiai, kokia profesija yra tinkamiausia pagal charakterį. Tad domėtis, rinkti informaciją yra labai svarbu.


2024-02-12 Skaityti plačiau

Karjeros ugdymas – svečiuose pas gimnazistus

Vasarį prasideda moksleivių priėmimo į gimnazijas bei profesines mokyklas žiemos etapas. Vizitai į gimnazijas padeda apsispręsti dėl ateities. Vasario 2 dieną 8 c klasės moksleiviai apsilankė Vėtrungės gimnazijoje susipažino su aplinka, domėjosi stojamaisiais egzaminais į ekologines klases, kuriose dėsto netgi universiteto dėstytojai. Įdomiai gimnaziją pristatė karjeros specialistės Lina Lamsaitienė ir Indrė Molienė. O štai vasario 6 d Smeltės progimnazijos aštuntokai svečiavosi Varpo gimnazijoje. Norinčiųjų pamatyti kaimyninės gimnazijos aplinką atsirado tikrai daug. Teko keliauti netgi dvejais autobusais, mat šešiasdešimt aštuntokų yra didžiulis būrys. Mokiniai noriai apžiūrinėjo naujausias Varpo gimnazijos laboratorijas, jose esančią įrangą, sporto salę, mokymosi kabinetus.

2024-02-09 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)