Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Karantino metu Tėvų linija veikia įprastai – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.

Bandant prisitaikyti prie pasikeitusios kasdienybės, tėvams kyla daugiau įtampos, nerimo ir klausimų nei įprastai. „Tėvų linijojeParamos vaikams centro psichologai teiks nemokamas ir anonimines konsultacijas telefonu kaip įprasta darbo dienomis 1113 val. ir 1721 val.

Paskambinus nemokamu numeriu 8 800 900 12, su profesionaliais psichologais galima pasitarti, kaip kalbėtis su vaikais apie šiandieninę situaciją, kaip paaiškinti, kodėl būtinas karantinas ir svarbu laikytis prevencinių priemonių.

„Rekomenduosime, kaip susitarti dėl naujų taisyklių šeimoje ir brėžti ribas. Atsakysime į klausimus, kylančius dėl vaikų savijautos ir elgesio (nerimo, baimių). Labai kviečiame tėvus paskambinti, jeigu jie patys jaučia nerimą, sunku nusiraminti, kyla didelis pyktis, kuris išliejamas ant vaikų ir kitų šeimos narių. Beje, kaip anksčiau, konsultuojame ir visais vaikų auklėjimo klausimais”, – sako Paramos vaikams centro psichologė, „Tėvų linijos vadovė Jūratė Baltuškienė.

„Tėvų linijos nemokamas numeris – 8 800 900 12.

Darbo laikas – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.

Konsultuoja Paramos vaikams centro psichologai.

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti psichologinę, socialinę, teisinę pagalbą šeimoms ir vaikams, išgyvenantiems psichologinius sunkumus. Vykdomos programos: „Big Brothers Big Sisters“, „Antras žingsnis“, „Vaikystė be smurto“, Pozityvi tėvystė“.

Daugiau informacijos:

Vaida Stoškuvienė

Paramos vaikams centro komunikacijos specialistė

Mob. tel. 8 618 84879

El. p. vaida.stoskuviene@pvc.lt


Ankstyvosios intervencijos programa

Kas tai? Ankstyvosios intervencijos programa - tai planingų ir sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas jauniems asmenimis.
Kas organizuoja ir veda šią programą Klaipėdos mieste? Šios programos užsiėmimus organizuoja ir veda Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro bei pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai baigę teisės aktų nustatyta tvarka akredituotą mokymo programą.
Plačiau


„Vaikų linija“

„Vaikų linija“, 16 metų vykdydama kampaniją BE PATYČIŲ ir įvairiomis veiklomis siekdama mažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio paplitimą, dėl kurio kenčia didelė dalis vaikų, siūlo pagalbą Lietuvos tėvams – nemokamus mokymus internetu apie vaikų patyčias: https://mokymaitevams.bepatyciu.lt. Šiuose interaktyviuose mokymuose pristatomos dažniausiai pasitaikančios situacijos vaikų patyčių ir kitokio žeminančio elgesio atvejais. Tėvai kviečiami jas spręsti, pasirenkant galimus reagavimo būdus ir scenarijus, o virtuali konsultantė iš karto suteikia grįžtamąjį ryšį: padrąsina taip reaguoti ir toliau arba suteikia patarimų, kaip geriau galima pasielgti konkrečioje situacijoje.
„Vaikų linija“ mokymus tėvams internetu adaptavo, bendradarbiaudama su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“ ir Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“.
„Šiuos mokymus sukūrėme, reaguodami į tėvų, kurių vaikai patyrė patyčias, klausimus mums, kaip teisingai elgtis patyčių situacijose ir kaip palaikyti savo vaiką. Pristatę šiuos mokymus Švedijoje, iš tėvų sulaukėme teigiamų atsiliepimų, kad juose jie rado aiškių patarimų, kaip kalbėtis su vaikais, kaip bendradarbiauti su mokykla, kaip spręsti patyčių situacijas, vaiko interesus išlaikant dėmesio centre, – pasakoja „Friends“ tyrimų ir plėtros vadovas Magnus Loftsson. – Todėl mūsų „Friends“ komanda labai džiaugiasi, kad „Vaikų linija“ šią tėvams skirtą pagalbos priemonę adaptavo ir Lietuvoje. Tikimės, kad Lietuvos tėvams šie mokymai suteiks reikalingų žinių ir įgūdžių, sprendžiant vaikų patyčių situacijas.“
Spręsdami šiuos mokymus, tėvai gaus patarimų, kaip reaguoti į nerimą keliantį vaiko elgesį, kokių veiksmų imtis, įtariant ar sužinojus, kad vaikas patiria patyčias ar kitokį žeminantį elgesį. Analizuodami įvairias situacijas, tėvai ras būdų, kaip kalbėtis su vaiku apie panašias patyčių situacijas ir galės lavinti įgūdžius, kaip kreiptis pagalbos į mokyklos darbuotojus ir bendradarbiaujant su jais užtikrinti, kad vaikai mokykloje galėtų jaustis saugiai.
„Vaikų linija“ siūlo keletą patarimų į dažniausiai tėvams kylančius klausimus, susijusius su vaikų patiriamomis patyčiomis.
Kaip prakalbinti vaiką, jeigu įtariate patyčias? https://youtu.be/qtdj5qGiK1Y
Kaip reikėtų reaguoti, jeigu vaikas pasidalina savo patyčių patirtimi? https://youtu.be/GIOWsgDzxng
Kaip reikėtų bendradarbiauti su mokykla, jei mano vaikas patiria patyčias? https://youtu.be/N8xnY-xOm-Q
Kaip pasiruošti susitikimui su klasės auklėtoju dėl vaiko patiriamų patyčių? https://youtu.be/9aHQgTpdqQw
Daugiau atsakymų ir patarimų, kaip elgtis, kai vaikai susiduria su patyčiomis mokykloje – mokymuose tėvams internetu: https://mokymaitevams.bepatyciu.lt.

Ilgėja „Tėvų linijos“ darbo laikas

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val.
Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats (17-21 val.), nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, - pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė.
Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus.
Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais.
Anoniminės ir nemokamos konsultacijos teikiamos telefonu 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.
„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama VšĮ „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt

Mokyklinės uniformos


Patarimai Tėveliams

Rekomendacijos hiperaktyvių vaikų tėvams
101 pagyrimas vaikams
Kodėl vaikams reikia pareigų?
Kokius įgūdžius turi turėti vaikai?



 

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)