Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Akcija „Lašelis šilumos mažajam draugui“

Šešerius metus iš eilės mokykloje organizuojama akciją „Lašelis šilumos mažajam draugui“. Kasmet labai daug mokyklos bendruomenės narių atsiliepia į kvietimą paremti gyvūnų prieglaudas maistu, žaisliukais, švaros priemonėmis.
Mūsų organizuojamos akcijos tikslas ugdyti mažose vaikų širdelėse užuojautą bei gailestį beglobiams gyvūnams, mokyti rūpintis ir dalintis.
Akcijoje dalyvavo : 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b, 5c, 5g, 6a, 6b, 6c, 6g, 7a, 7c, 8a, 8b klasės. Iš viso dalyvavo 240 mokinių.

2020-10-26 Skaityti plačiau

XII-asis vaikų ir jaunimo dainos festivalis „Ir vėl vakaras....“!

Pagaliau, spalio 21 d. įvyko ilgai, nuo pavasario lauktas XII-asis vaikų ir jaunimo dainos festivalis „Ir vėl vakaras....“! Į festivalį, skirtą maestro V. Kernagio atminimui, atvyko Klaipėdos miesto, Kretingos, Gargždų švietimo įstaigų solistai, ansambliai. Nors festivalyje dalyvavo perpus mažiau dalyvių nei įprastai, tačiau visi dalyvaujantys džiaugėsi susitikimu.

2020-10-25 Skaityti plačiau

Lietuvių kalbos konkursas „Gramatikos šalyje“

Spalio 14d. vyko 2-3 klasių mokinių lietuvių kalbos konkursas „Gramatikos šalyje“.
Tarp antrokų 1-mą vietą laimėjo 2a kl. mokinė Ema Raupytė, 2-trą – 2b kl. mokinė Margarita Airošiūtė, 3-čią vietą pasidalino 2b kl. mokinys Edvinas Jokužys ir 2c kl. mokinys Tadas Ubartas. Tarp trečiokų nugalėtoja tapo 3a kl. mokinė Igneta Dilytė.
Sveikiname laimėtojus ir jų mokytojas.

2020-10-20 Skaityti plačiau

Edukacinė pamokėlė „Lašelio kelionė“

Spalio 14d. Priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai vyko į P.Domšaičio galeriją edukacinę pamokėlę „Lašelio kelionė“. Vaikai sužinojo, kad lyjant lietui iš lašelių susidaro balos, upeliai, marios, iš jų suteka į jūras. O saulei kaitinant, vandens lašiukai kyla į viršų, taip sudarydami debesis, iš kurių lyjant jie nukrenta į vandens telkinius ir vėl kyla... Pasigaminę lašelius vaikai vaidino lašelių kelionę.

2020-10-19 Skaityti plačiau

PAMOKOS KITAIP. Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos kiekvienam mokiniui

Pasinaudojus kultūros paso teikiama paslauga kiekvienam 1-8 klasių mokiniui buvo sudaryta galimybė sužinoti daugiau apie tradicinius lietuvių liaudies žaidimus ir kitokias pramogas. Mokiniai galėjo pasimatuoti ir pabandyti pavaikščioti su klumpėmis, sužinojo kas yra „ūžynė“, kaip teisingai mojuoti botagėliu. Daug džiaugsmo suteikė komandiniai žaidimai. Edukacijos pabaigoje kiekvienas dovanų gavo po birbynę. Programos edukatorius maloniai sutiko priimti pasižvalgyti ir pačius mažiausius mūsų progimnazijos ugdytinius – priešmokyklinės grupės vaikus.

2020-10-16 Skaityti plačiau

PUG grupė Laikrodžių muziejuje

Spalio 7 dieną PUG grupė vyko į Klaipėdos laikrodžių muziejų. Vaikai sužinojo kaip senovėje buvo matuojamas laikas. Pagal šešėlio padėtį, Saulės laikrodžiai turėjo vieną rodyklę. Ugnies laikrodžiais laikas buvo skaičiuojamas pagal tai, per kokią trukmę sudega dagtis, žvakė arba aliejus.
Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Mano laikrodukas“. Kiekvienas kūrė savo laikroduką. Kurdami laikroduką vaikai įtvirtino žinias kas yra valanda, minutė, sekundė.

2020-10-15 Skaityti plačiau

Europos kalbų diena

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. "Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų." Tad rugsėjo 25 dieną ,,Smeltės“ progimnazijoje vyko integruotos veiklos šiai dienai paminėti.

2020-10-07 Skaityti plačiau

Mokinių darbų paroda „Mūsų širdies dalelė Mokytojams“


Kviečia augti dvasia ir protu,
Moko būti pačiu savimi,
Ji vis žadina laisvę žmonių,
Ji vis ten, kur vaikystė žavi.

Kas ji?

Mokytojo širdis

Pasaulinė mokytojų diena kasmet minima spalio 5 d. ir yra skirta pagerbti mokytojus. Pagal UNESCO, ši diena skirta pažymėti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą. Tą dieną pasaulyje pedagogus pagerbia apie 100 valstybių.

2020-10-06 Skaityti plačiau

Ekskursija į Pempininkų biblioteką

Rugsėjo 25 d. Priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai vyko į ekskursiją Pempininkų biblioteką vaikų skyrių „Gerviukas“. Vaikai susipažino su knygų gatvėmis - „Naujos knygos“, „Lietuvių kalbos knygos“, „Populiariosios literatūros“, „Užsienio rašytojų“, „Pasakų“. Sužinojo kaip knygutes padėti, kad švariomis rankomis jas galima skaityti. Bibliotekininkės mokiniams pasakojo kam reikalinga skaitytojo kortelė ir gautas čekis, kuris parodo kada knygą grąžinti. Labai mokiniams patiko žaidimas „Skolininkas“, susidomėjo garsinėmis knygelėmis, stebėjo savo darbelius parodoje „Rudens spalvos“, patys gamino knygutes.

2020-09-29 Skaityti plačiau

Informacija norintiems gauti socialinę paramą

Prasidėjus naujiems mokslo metams, Klaipėdos miesto gyventojai kviečiami teikti prašymus dėl mokinių nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Šiuo metu nemokami pietūs (mokiniams nuo 2 klasės) ir parama mokinio reikmenims įsigyti (visiems mokiniams) gali būti skiriama, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 187,50 Eur arba išimtiniais atvejais, jeigu pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 312,50 Eur dydžio. Išimtiniai atvejai - kai motina ar tėvas vieni augina vaikus; šeimoje auga trys ir daugiau vaikų; mokinys yra neįgalus arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra neįgalus; mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką; šeima dėl sunkios ligos, nelaimingo atsitikimo patyrė (patiria) papildomų išlaidų dėl būtinų sveikatos priežiūros paslaugų, vaistų, medicinos priemonių ir pan. ar nelaimingo atsitikimo (gaisro, stichinės nelaimės, nusikalstamos veiklos, nukentėjus dėl ekstremaliosios situacijos ir karantino, padarinių patyrus (patiriant) nepalankias ekonomines ir finansines pasekmes) ar kt.

2020-09-27 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)