Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Akcija „Aš myliu Lietuvą“

Mokinių pilietiškumo ugdymui negali sutrukdyti nei karantinas, nei ugdymas(is) nuotoliniu būdų. 1-4 klasių mokytojos ir mokiniai savo meilę Lietuvai demonstravo darbeliuose, piešiniuose ir net pasirinkdami spalvinę aprangą.
Ačiū mokytojoms ir mokiniams už neblėstančią meilę savo šaliai.

2021-03-10 Skaityti plačiau

Vaikų mintys „Ką man reiškia Lietuva?“

Kovo 11-osios proga priešmokyklinėje grupėje, siekiant ugdyti vaikų pilietiškumą, tautiškumą, savęs, kaip Lietuvos piliečio suvokimą, vaikai išsakė savo mintis apie Lietuvą. Taip pat nupiešė tai, ką jaučia ir įsivaizduoja.
Lietuva - mūsų Tėvynė. Tai mano šeima, mano gimtoji kalba. Taip apibūdino Matas.
Antonas sakė, kad reikia mylėti ir puoselėti savo Tėvynę.
Vaikai ne tik išsakė savo mintis apie Lietuvą, piešė, bet ir bandė kurti eiles, vieni savarankiškai, kiti padedami tėvelių.

2021-03-09 Skaityti plačiau

Informaciją dėl ugdymosi šeimoje įgyvendinimo Klaipėdos mieste

Susipažinkite su informaciją dėl ugdymosi šeimoje įgyvendinimo Klaipėdos mieste.
Plačiau čia.

2021-03-09 Skaityti plačiau

Nuotraukų paroda “Kaip aš švenčiu laisvę?” ir kvietimas dalyvauti viktorinoje “Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui – 31”

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis datomis. Kovo 11 dieną minėsime vieną iškiliausių mūsų šalies istorijoje datų – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Istorija mus moko, kad laisvė nėra duotybė – tai mūsų kasdienė pareiga, kurią turime įprasminti savo darbu, mokymusi, tikėjimu ir susitelkimu. Būtina vertinti tai, ką jau esame pasiekę, puoselėti savo pilietiškumo daigus, turtinti Lietuvą, saugoti jos papročius.
Šiemet Nepriklausomybės atkūrimo dieną švenčiame kitaip – nuotoliniu būdu. Ačiū mokiniams, kurie noriai įsitraukė į akciją “Kaip aš švenčiu laisvę”, siuntė savo nuotraukas. Tegul Laisvė ir Tikėjimas visiems suteikia stiprybės ir jėgų, būkime verti šios Laisvės, didžiuokimės savo Valstybe ir būkime vieningi.

2021-03-08 Skaityti plačiau

Pažintinė ir kūrybinė veikla, supažindinant vaikus su lietuvių liaudies amatais

„Smeltės“ progimnazijos priešmokyklinukai susipažino su lietuvių liaudies amatais - audimu ir mezgimu, tradiciniais lietuvių audiniais; puodų žiedimu - perduodamą ryšį su Žeme, kalvyste, medžio drožyba, pynimu iš vytelių, kepinių kepimo... Patarlė patvirtina „Amatą mokėdamas, duonos nemaldausi“ teisingumą. Juk jie pragyvenimui užsidirba savo rankomis lipdydami puodynes, pindami krepšius, rišdami verbas ir t.t.

2021-03-05 Skaityti plačiau

Konkursas „Graži rašysena – mano atspindys“

Greitėjantis gyvenimo tempas skubina mokinius greitai rašyti, todėl vis dažniau pastebima, jog prastėja mokinių rašto kultūra, sąsiuviniuose trūksta tvarkos.
Vasario 8-12 dienomis progimnazijoje vyko 5-8 klasių mokinių dailaus rašto konkursas ,,Graži rašysena – mano atspindys“. Mokiniai prisiminė dailyraščio pamokas ir reikalavimus raštui: teisingą raidžių jungimą, vienodą raidžių aukštį ir pasvirimą į dešinę, taisyklingos formos raidžių rašymą.

2021-02-26 Skaityti plačiau

Gražios draugystės pradžia

Artėjant Kalėdoms mūsų progimnazija užmezgė virtualų bendravimą su viena Rumunijos mokykla Colegium National Al.l. Cuza iš Galati miesto. Abi mokyklos dalyvaujame muzikiniame projekte „Dainuokime kartu“, kurį kuruoja rumunė, prancūzų kalbos mokytoja Monica Lancu, prancūzė stažuotoja Charlotte Sterin, muzikos mokytoja Rūta Grybaitė ir prancūzų kalbos mokytoja Irena Eirošienė.
Projekte dalyvauja mūsų mokyklos devyni 6a klasės mokiniai ir penki 7a klasės mokiniai bei dvidešimt penki 6 klasės mokiniai iš Rumunijos mokyklos.

2021-02-22 Skaityti plačiau

Nuotoliniai mokymai „Linkėjimai, maistas“

Progimnazijoje sausio 20d., sausio 25d. ir vasario 17d. suorganizuoti nuotoliniai mokymai ,,Linkėjimai, maistas“. Juose dalyvavo 8a, 8b klasės ir pedagogų komanda. Žaismingai pavadintuose mokymuose buvo aiškinama, ką daryti, kad namuose susidarytų mažiau maisto atliekų, ir kodėl tai svarbu. Taip pat pateikta patarimų, kaip išvengti tokių situacijų, kai nesuvalgyto ar „nepraimto“ maisto namuose susikaupia tiek, kad nebepavyksta jo suvartoti. Buvo skatintas kūrybiškas požiūris į maisto likučius ir primintos auksinės taisyklės, kaip tinkamai laikyti maistą, kad jis nesugestų ir išliktų skanus. Mokymų metų vyko ir viktorina, kurioje 1-3 vietas užėmę dalyviai laimėjo naudingus prizus.

2021-02-21 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)