Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Virtuali paroda „Gėlės Lietuvai“

Priešmokykliniame amžiuje džiugias emocijas ir malonias akimirkas galime kurti įvairiais būdais: piešti, aplikuoti, lipdyti gėles trispalvės spalvomis, statyti iš kaladėlių Gedemino pilį, suteikdami vaikams smagią pilietiškumo patirtį.
PUG vaikučiai siuntė į vairius darbelius, vieni darė pasitikėdami savo jėgomis, kitiems pagelbėjo tėveliai, bet visi ruošėsi švęsti šventę. Ši šventė kitokia, tad pasakokime vaikui šalies istoriją, dainuokime dainas - minėkime ir kurkime šventę patys.

2021-02-15 Skaityti plačiau

Protų mūšis „Kas ir kodėl Lietuvoje?“

Vasario 12 dieną mokykloje vyko, jau tradiciniu tapęs, integruotas istorijos-etikos protų mūšis „Kas ir kodėl Lietuvoje?“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 103 metinėms. Šiemet jis buvo kitoks – virtualus. Protų mūšio tikslas – skatinti domėjimąsi Lietuvos istorija, jos tradicijomis ir papročiais, išsiaiškinti stipriausius žinovus. Protų mūšyje kovėsi 7-tų klasių mokiniai, dalyvavo 4 komandos - jų šaunios kapitonės Liepa, Vykintė, Magdė ir Urtė, bei juos palaikantys klasės draugai, kurie galėjo prireikus ateiti į pagalbą.

2021-02-15 Skaityti plačiau

Susitikimas su etnografe Elena Šalkauskiene

Vasario 11d. folklorinis ansamblis „Smeltužė“, 6a, 6g klasės dalyvavo nuotoliniame susitikime su etnografe Elena Šalkauskiene, kuri pasakojo apie Užgavėnių šventės tradicijas, mokė tradicinių dainų, rodė dokumentinius švenčių kadrus ir nuotraukas. „Smeltužės“ vaikai buvo pasipuošę savo darbo tradicinėmis kaukėmis, todėl smagiausia dalis vyko pabaigoje, kai bandėme atspėti kas slepiasi po kaukėmis. Taip su linksma nuotaika išsiskyrėme pasiruošę laukti tikros Užgavėnių šventės.

2021-02-14 Skaityti plačiau

Pagalba sparnuotiems draugams

Už lango gili žiema,. Šalta ne tik žmonėms, bet ir žvėreliams bei paukšteliams . Todėl 2d klasės mokiniai nutarė bent kažkiek padėti, lesalo nerandantiems, sparnuotiems draugams. Į šiuos, paukščiukams skirtus skanėstus, mokinukai sudėjo ne tik reikiamus ingridientus, bet ir savo rankyčių šilumą.

2021-02-12 Skaityti plačiau

NUOTOLINĖ ATVIRŲ DURŲ DIENA

Klaipėdos jūrų kadetų mokykla

Visus, norinčius susipažinti su jūrų kadetų ugdymo ypatumais,

kviečiame į nuotolinę atvirų durų dieną Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje

vasario 24 d. (trečiadienį) 17.00 val. ir 18.00 val.

2021-02-11 Skaityti plačiau

Sveikatiados iššūkis ,,Pietų kovos“

Sveikatiados iššūkyje „Pietų kovos“ sudalyvavo 6-7 klasės. Iššūkio metu mokiniai ieškojo informacijos, kokia yra sveikatai palanki pietų lėkštė. Pasikonsultavę su mokytojomis, jie kibo gaminti ir savo gautais rezultatais pasidalino nuotraukose.
Kviečiame skirti Jūsų kelias minutes ir paspausti nurodytas nuorodas, kuriose reikia surinkti kuo daugiau balsų (reikia paspausti „Patinka“ nuorodoje).
Taip pat šiame iššūkyje sudalyvavo ir mūsų mokyklos mažiausieji. Priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai išklausę paskaitos, nupiešė savo pietų lėkštes, o kai kurie kartu su savo šeima namuose gamino sveikatai palankius pietus. Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu. "Laimėtojai bus skelbiami KOVO 15 d. Šio konkurso metu bus apdovanotos 5 ugdymo įstaigos!

2021-02-11 Skaityti plačiau

Kas gyvena jūroje?

Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai susipažino, kas gyvena jūroje. Stebėdami vaizdo įrašą išsiaiškinome kodėl gali plaukioti žuvys, nes turi plaukiojimo pūslę, pelekus ir uodegą, jų dėka jos gali pakilti aukštyn ir nerti žemyn. Žiaunomis gali kvėpuoti.
Mokiniai atliko bandymą "Medūzos", kurio metu nustatė, kad kas lengvesnis už vandenį, tas kyla į vandens paviršių.

2021-02-07 Skaityti plačiau

Žiemos džiaugsmai

Priešmokyklinio ugdymo mokiniai labai džiaugiasi žiema - besileidžiančiomis snaigėmis, snaigių šokiu, šaltuku, sniego girgždesiu, sniego senių statymu, ėjimu per sniegą, piešimu ant sniego, čiuožinėjimu ledu...
Vaikai mielai atliko užduotis ir savo potyrius sudėjo į dailės darbelius.


2021-02-07 Skaityti plačiau

Akcija „Baltasis badas“

Sausis – pusiaužiemio mėnuo, kai paspaudus šalčiui ir gausiai pasnigus paukščiams ir žvėrims ateina sunkios dienos: baigiasi maisto atsargos, nuraškytos miško uogos, sunku surasti ėdesio. Vargiai žvėreliai pasiekia užsnigtą žolę, sunkiai laupo medžių žievę ir graužia šakeles. O mažieji sparnuočiai neišgalėtų žiemoti, jei ne gerieji žmonės, kurie parūpina maisto.
Todėl sausio 18 – vasario 5 d. 3a ir 3b klasių mokytojos kartu su savo mokiniais, tėvelių padedami, suorganizavome akciją „Baltasis badas“. Dailės ir technologijų pamokose mokiniai pagamino nuostabias lesyklėles iš medžio bei buityje panaudotų medžiagų. Patarėme, kad galėsime panaudoti nesūdytus lašinius, saulėgrąžų sėklas, duoną.

2021-02-05 Skaityti plačiau

Virtuali paroda

PUG "Delfinukų" grupės mokiniai, padedant tėveliams visą savaitę siuntė savo darbelius. Koks paslaptingas ir nepakartojamas povandeninio pasaulio gyventojų gyvenimas. Mokiniai nustebino spalvų, formų įvairove, atlikimo technika. Šie jūros gyventojai tarsi žaidžia slėpynių mokinių piešiniuose.

2021-01-30 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)