Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Meninio skaitymo konkursas „Skiriu Tau, Lietuva“

Balandžio 27 d. skaitykloje vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Dalyvavo net 20 mokinių. Komisijai buvo sunku išrinkti nugalėtojus. Naglis Marčiulaitis iš 3c klasės (mokyt. I.Masaitienė) nuotaikingai papasakojo V.Račicko sukurtą istoriją apie pamokų ruošimo mašiną ir užėmė 3-čią vietą. 4a klasės mokinė Klaudija Mulskytė (mokyt. G.Dirdienė) deklamavo J.Degutytės eilėraštį „Mažytė“. Savo švelniu deklamavimu dar kartelį įrodė, kokioje nuostabioje šalelėje mes gyvename. Ji užėmė 2-trąją vietą. Nugalėtojais tapo 2a klasės mokinė Viktorija Dapkutė (mokyt. Ž.Kontautienė), kuri leido ramiai ir didingai tekėti Nemunui deklamuodama J.Degutytės „Nemunas“, ir 3c klasės mokinys Armandas Januškevičius (mokyt. I.Masaitienė).

2018-04-30 Skaityti plačiau

Vakaronė „Šen blykst, ten blyks...

Balandžio 26 d. mokyklos folklorinis ansamblis „Smeltužė" (vadovė R.Milašienė) pakvietė į tradicinį pavasarinį koncertą - vakaronę „Šen blykst, ten blyks...“, kurioje ne tik parodė savo programą, bet kartu mokė tėvelius, senelius, mokytojus ir kolektyvo draugus dainų, šokių ir groti skudučiais. Taip pat padėkojo už gražius, kartu praleistus metus ir atsisveikino su kolektyvą paliekančiomis aštuntokėmis - Beatriče, Vytaute ir Emilija.

2018-04-27 Skaityti plačiau

Pradinukų sporto renginys – akcija – 100 m bėgimas „Už Lietuvą!“

Balandžio 24 d. 12 val. mokyklos sporto aikštyne rinkosi visų pradinių klasių mokinių komandos. Vyko pradinių klasių vykdomo projekto „Kiekvienoj širdelėj – Lietuva“ sporto renginys-akcija - 100 metrų bėgimas „Už Lietuvą!“.
Aikštelėje susirinko 100 bėgimo dalyvių. Visas stadiono bėgimo takelis buvo padalintas į 4 etapus po 100 metrų. Kiekvienos klasių grupės mokiniai išsirikiavo prie nurodyto etapo starto linijos. Prie pirmojo etapo starto linijos stojo pirmokai. Jų rankose – Lietuvos vėliavėlės. Pirmokai su šūkiu lūpose „Už Lietuvą!“ pradėjo bėgimo akciją.

2018-04-26 Skaityti plačiau

Sveikiname!

Džiaugiamės tarptautinio matematikos konkurso „Kengūra“ rezultatais. Sveikiname mokinius, patekusius tarp 10 geriausiųjų mieste ir 50 geriausiųjų Lietuvoje.
Meda Vaišnoraitė, 2 klasė – 1 vieta Klaipėdos mieste ir pateko tarp geriausiųjų 50-ies Lietuvos antrokų.
Elijus Dilys, 2 klasė – 4 vieta Klaipėdos mieste;
Erikas Žižys, 2 klasė – 7 vieta Klaipėdos mieste.
Augustinas Bičkaitis, 6 klasė – 6 vieta Klaipėdos mieste.

2018-04-26 Skaityti plačiau

Profesinis informavimas

Mokslo metų pabaigoje progimnazijos aštuntokai dažnai sulaukia svečių - mokyklos partnerių. Visi jie siūlo tolesnio mokymosi paslaugas. Balandžio mėn. buvome susitikę su "Aukuro" gimnazijos atstovais ir E. Galvanausko profesinio mokymo centro pedagogais. Mokiniams sudaryta galimybė pažvelgti į netolimą ateitį ir nors trumpam "pasimatuoti" gimnazisto uniformą arba profesijos specialisto rūbą. Aštuntokai ne tik išklausė, bet ir paklausinėjo atvykusių svečių rūpimų klausimų.

2018-04-26 Skaityti plačiau

Susitikimas su Vilties bėgimo organizatoriumi Benediktu Jurčiu

2018-04-24 progimnazijoje vyko 7-8 klasių popietė, skirta Vilties bėgimui 2018. Renginio svečias – akcijos organizatorius pranciškonas br. Benediktas Jurčys bendravo su moksleiviais, analizavo videomedžiagą ir kvietė atkreipti dėmesį į sveiką gyvenimo būdą bei amžinąsias vertybes, kurios gali sustiprinti žmogaus sielą ir neleisti pulti į neviltį. Mokiniai buvo supažindinti ir su šv. Pranciškaus onkologinio centro veikla bei apsvarstė galimybes su kūno kultūros mokytoja Regina Baraišiene dalyvauti Vilties bėgime 2018 gegužės 20 d.

2018-04-25 Skaityti plačiau

Pavasario pranašai

Sakoma, kad pavasarį ant sparnų parneša paukščiai... Iš tikrųjų, kaskart aukščiau pakylant saulutei, laukiame pirmųjų paukščių giesmininkų; juos vadiname pavasario pranašais.
Vos tik pratirpsta sniego paklotas – pro jį išlenda pirmosios pavasario gėlės – snieguolės. Pasigirsta vieversio giesmė, parskrenda varnėnai, kovai. Saulė budina ir kelia gamtą, ateina pavasaris.

2018-04-25 Skaityti plačiau

8b klasės išvyka į Klaipėdos Turizmo mokyklą

2018-04-19 8b klasės mokiniai ir jų vadovė Laima Iljinienė lankėsi Klaipėdos Turizmo mokykloje. Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai buvo supažindinti su galimybėmis įgyti barmeno, virėjo, konditerio, kaimo turizmo organizatoriaus, poilsio paslaugų agento, sporto klubo veiklos organizatoriaus profesijas. Mokiniai galėjo stebėti kaip organizuojamas mokymas mokyklos Viešbučių ir restoranų bei prekybos sektorinio praktinio mokymo centre esančiose virtuvėse, konditerijos cechuose, cukrainėje, parduotuvėje.

2018-04-23 Skaityti plačiau

Tėvų linija

Daugiau nei pusmetį veikianti „Tėvų linija“ - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

2018-04-22 Skaityti plačiau

Saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“

Š. m. balandžio 13-ą dieną mokykloje vyko pradinių klasių mokinių saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“. Varžytis susirinko mokiniai, kurie geriausiai žino kelių eismo taisykles. Renginio pradžioje visi dalyviai buvo apdovanoti pagyrimo raštais už dalyvavimą konkurse, vėliau jie gavo kelionės lapus ir turėjo keliauti po stoteles. Pirmoji stotelė – kelių eismo užduočių. Joje mokiniai turėjo atlikti teorines užduotis. Antroji – kelio ženklų dėlionės stotelė, kurioje reikėjo iš kelių detalių taisyklingai sudėlioti po 4 kelio ženklus, bei paaiškinti šios stotelės teisėjai mokytojai Sandrai Strazdienei ženklų reikšmę.

2018-04-22 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)